Przeskocz do treści

Zakup opon rowerowych

Jazda na rowerze to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Niektórzy ludzie pokonują nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Aktywność fizyczna ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Wybór opon rowerowych

Wybór odpowiednich opon jest istotny nie tylko dla doświadczonych rowerzystów, ale także dla kompletnych amatorów. W tym artykule wyjaśnimy, jakie właściwości mają opony rowerowe, a także podpowiemy, gdzie najlepiej je kupić. Wiele osób błędnie myśli, że są w stanie znaleźć opony uniwersalne, które będą dobre w każdych warunkach. Takie ogumienie niestety nie istnieje i warto o tym pamiętać. Na rynku można znaleźć uniwersalne opony, ale mają one gorsze właściwości, dlatego taki zakup jest zwyczajnie nieopłacalny. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić wysokojakościowe opony, które posłużą przynajmniej kilka lat. Ważną rolę odgrywa przede wszystkim rozmiar opony, czyli średnica oraz szerokość.

Rozmiar opony

Rozmiar musi być dobrze dopasowany nie tylko do ramy, ale również do obręczy. W przypadku szerokości możesz zdecydować się na wersję szerszą lub węższą. Oczywiście trzeba zachować jakiś umiar, ponieważ z niczym nie wolno przesadzać. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się bardzo dobrą opinią i od dłuższego czasu działają na rynku. Jeśli twoim celem są niskie opory toczenia to wybierz oponę węższą. Wystarczy tak naprawdę wymienić dętkę na węższy model, żeby zyskać wiele na masie roweru. Trzeba pamiętać, że wąskie opony mają gorszą przyczepność i słabsze właściwości amortyzacyjne. Opony do roweru dostępne są na DobreRowery.pl w różnych wersjach, dlatego nawet najbardziej wymagający klienci powinni być zadowoleni. Przy wyborze opony trzeba brać pod uwagę własne wymagania oraz preferencje. Jeśli poruszasz się zazwyczaj po ulicach oraz parkach to raczej nie ma sensu kupować szerokich opon. W ramie roweru szosowego mogą niestety nie zmieścić się szerokie opony.