Przeskocz do treści

Dobre pompki z manometrem – wybieramy najlepszą

W Polsce dostępne są dobrej jakości pompki z manometrem. Dzięki nim możliwa jest kontrola ciśnienia w oponach, co jest bardzo istotne. Warto dowiedzieć się, jakie pompki z manometrem są zalecane do kupna.

Odpowiednie ciśnienie w oponach

Prawidłowa wartość ciśnienia w oponach jest dla każdego nieco inna. Zależy od paru czynników. Mowa tu między innymi o typie roweru, masie rowerzysty oraz konstrukcji opon. Pompki z manometrem są bardzo funkcjonalne. Dostępne są do kupienia w praktycznie wszystkich sklepach kolarskich na terenie naszego kraju. Pompki z manometrem często oferowane są w ciekawej opcji kolorystycznej, dzięki czemu są estetyczne. Ich ogromny wybór sprawia, że każdy dobierze coś odpowiedniego dla siebie.

pompka do roweru z manometrem

Dobry manometr

Trzeba mieć na uwadze, że wskazanie nawet dobrego manometru może odbiegać od realnego ciśnienia. Z tego powodu idealną wartość najlepiej znaleźć eksperymentalnie, w oparciu o wskazania jednego, zawsze takiego samego miernika, co jest bardzo istotne. Nie można zapomnieć o tym, że ważna jest powtarzalność pomiaru. W przypadku wyboru pompek stacjonarnych warto głównie zwrócić uwagę na zakres skali manometru. W praktyce jest tak, że te wyskalowane do 10-12 barów dobrze sprawdzają się w przypadku rowerów szosowych. Natomiast w rowerze MTB, gdzie ciśnienie jest znacznie niższe, precyzyjny odczyt będzie utrudniony. Dobrym pomysłem jest też sięganie po pompkę producenta z wyższej półki. Celem jest to, żeby uzyskać pożądaną dokładność, a ponadto powtarzalność. Pompki z manometrem zawsze najlepiej kupować od sprawdzonych producentów, gdyż jakość jest bardzo istotna (https://www.dobrerowery.pl/pompki-rowerowe). Niestety sporo osób o tym zapomina, co potem przekłada się na kupno gorszego modelu. Pompki z manometrem są bardzo funkcjonalne. Dzięki nim możliwe jest monitorowanie poziomu ciśnienia w oponie, co jest bardzo istotne.