Przeskocz do treści

Wysokogatunkowe elementy wyposażenia rowerzysty MTB

Rowery górskie MTB umożliwiają swobodny wybór trasy dla amatorów rowerowych wycieczek. Dobrze radzą sobie zarówno na drogach asfaltowych, jak i piaszczystych, trawiastych a nawet w terenie górskim. Rowery MTB o dużych rozmiarach kół zapewniają wysoką zwrotność oraz stabilność na pokonywanych zakrętach i podczas jazdy w trudnym terenie. Jednakże dla pełnego komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy poza właściwym rowerem i jego osprzętem ważny jest również prawidłowy strój i wyposażenie rowerzysty.

Strój rowerzysty podczas jazdy na rowerze MTB

Profesjonalny strój rowerzysty podczas jazdy na rowerze MTB zarówno w opcji bardziej rekreacyjnej, jak i sportowej wymaga posiadania kasku, odpowiedniego strój oraz obuwia.

Kask rowerzysty

Kask rowerzysty jest niezmiernie istotnym elementem zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem. Ważne jest to aby był wykonany z certyfikowanych materiałów wysokiej jakości.

Strój rowerzysty

Prawidłowe ubranie rowerzysty wpływa na komfort podczas jazdy, zwłaszcza tej bardzo intensywnej. Nowoczesne materiały izolują pot od ciała i powodują jego odprowadzenie na zewnątrz. Materiały z dodatkiem jonów srebra zapewniają wysoką ochronę przed rozwojem patogenów chorobotwórczych, w tym bakterii.

Buty rowerowe MTB

Buty rowerowe MTB

Odpowiednie obuwie MTB spełnia podwójną rolę. Po pierwsze buty rowerowe MTB zapewniają wysoki komfort podczas ich użytkowania zmniejszając pocenie się stopy oraz ryzyko otarć i podrażnień. Po drugie zapewniają odpowiednią przyczepność do zróżnicowanego podłoża oraz wpływają na zwiększenie efektywności przenoszenia energii na pedały roweru podczas jazdy oraz płynny ruch stopy w górę. Aby zapewnić odpowiedni poziom wygody i skuteczności działania należy wybierać produkty wysokiej jakości.