Przeskocz do treści

Ogumienie Schwalbe

Obecnie jazda rowerowa stała się bardzo popularna wśród sportowców - amatorów. Za sprawą mody na bycie fit ludzie zaczęli uświadamiać sobie jak ważne jest uprawianie sportu wraz z odpowiednim odżywianiem. Oprócz biegania to właśnie jazda na rowerze jest najpopularniejszym sportem uprawianym przez społeczeństwo. Rower to również bardzo dobry środek transportu, za pomocą którego można często dostać się szybciej w dane miejsce niż samochodem omijając chociażby korki, które w dzisiejszych czasach są nieuniknione nawet w stosunkowo małych miastach. Jednak tak jak o samochód trzeba również dbać o rower, a w szczególności o jego ogumienie.

Ogumienie rowerowe
Każdy posiadacz roweru zdaje sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie ogumienie w jego rowerze. Wydawałoby się, że bez względu na porę roku może ono być takie same. Nic bardziej mylnego! Opony rowerowe oraz technologia ich wykonania cały czas idzie do przodu. Przykładem mogą być produkty Schwalbe (szukaj na Dobrerowery.pl). Firma ta specjalizuje się tylko i wyłącznie w produkcji opon rowerowych od 1973 roku. Jej założycielem jest Ralf Bohle, który wraz ze współpracownikami zrewolucjonizował konstrukcję ogumienia. To dzięki jego firmie powstały chociażby opony bezdętkowe.

Niemiecka jakość
Schwalbe dzięki temu, że specjalizuje się w produkcji opon rowerowych oraz nieustannie je ulepsza zyskało sobie bardzo duże grono zwolenników. Jest liderem na rynku w swojej branży co nie powinno dziwić. Dzięki zastosowaniu najlepszych technologii w produkcji ogumienia z usług firmy korzystają najlepsi kolarze na świecie.