Przeskocz do treści

Kupujemy rower do miasta

Korki, wszechogarniające zatory drogowe i stale niedostępne miejsca parkingowe powodują, że coraz więcej osób stara się znaleźć inny sposób na to, aby sprawnie poruszać się po mieście. Bardzo szybko podczas takich poszukiwań wybór pada oczywiście na rower. Jak jednak kupić dobrej jakości model? Czy wybrać wersję najpopularniejszą, czyli mtb, czy może rower turystyczny będzie w mieście najlepszą propozycją?

jaki rower turystyczny

Cechy roweru miejskiego

Zanim ktoś zdecyduje się na konkretny model roweru, powinien przede wszystkim zadać sobie pytanie, z jakim środowiskiem będzie miał do czynienia. Bo przecież miasto jest bardzo specyficznym miejscem.
W większości przypadków jeździć się będzie po całkiem dobrej jakości ścieżkach rowerowych, które w dużej części będą asfaltowe, jednak występują również wersje wykonane z kostki, dlatego też warto posiadać dobre amortyzatory, które dostępne są w rowerze turystycznym, ale także mtb.

Po drugie warto pamięta o dużym ruch, zarówno rowerowym, jak i pieszy i samochodowym. Wymaga to konieczności posiadania dobrej jakości hamulców, aby w porę móc bezpiecznie zahamować. Tutaj również oba te modele takowymi mogą się pochwalić.

Gdzie zatem tkwi różnica pomiędzy tymi dwoma wersjami rowerów? Rowery turystyczne mają jedną ogromną przewagę, która powoduje, że stawiać je należy wyżej niż rowery mtb, przynajmniej w kwestii użytkowania w mieście. Chodzi o wygodniejszą, bardziej wyprostowaną pozycję za kierownicą, co zmniejsza zmęczenie podczas jazdy.